Loader
Hizmetler
vitality pool, pool, sauna, hamam, hammam, buhar odası, tepidarium, jakuzi, havuz, kapalı havuz, yüzme havuzu, çocuk havuzu, süs havuzu, steam room, buz çeşmesi, su perdesi, kneipp, hidro masaj havuzu, spa, wellness , masaj odası, terapi odası, dinlenme, sıcak yataklar, tuz odası, kar odası, vitality havuz
14495
page-template-default,page,page-id-14495,bridge-core-2.3.2,qode-quick-links-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-21.8,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.2.0,vc_responsive,elementor-default,elementor-kit-
 

Hizmetler

Havuz

Havuz

Günümüz SPA kültürü içinde kendine bolca yer bulan havuzlar, kilo problemi olanlarda, hamilelerde ve hareketsiz bir yaşam tarzına sahip bireylerde özellikle yararlıdır. Bunun en önemli sebebi suda yapılacak egzersizlerin eklem ve bağları çok daha az zorlamasıdır. Öte yandan suda yapılan fizik tedavi çalışmalarının bu tip iyileşmeye yönelik tedavilerde daha etkin olduğu kanıtlanmıştır. Yüzme havuzları indoor ve outdoor olmak üzere tüm özellik ve büyüklükte tasarlanarak uygulanabilmektedir. Bu havuzları mekanınızın niteliklerine, tasarım özelliklerine bağlı kalarak ve konseptin doğal bir uzantısı olacak şekilde tasarlayabilir, alternatif form ve malzeme seçimleri ile zenginleştirebiliriz. Dilerseniz havuzu mekana yeni özellikler katacak şekilde planlayabiliriz. Hidromasaj sistemleri, şelaleler, fıskiyeler ve yine birçok alternatif malzeme seçenekleri…

Tüm bunları mimar ve mühendislerimizin ortak çalışması ile ortaya çıkan sinerjiye borçluyuz. Hayalgücü ile sınırlı tasarım opsiyonlarımızın her birinde havuzun niteliklerine uyumlu tasarlanmış bir altyapı mevcuttur. Bu sayede göründüğü kadar verimli çalışan ve kullanıcı konforunu arttıran dolayısı ile işletmenin karlılığını arttıran havuz çözümleri üretiriz. Yalçın Havuz, sektöründeki 40 yıllık tecrübesi ile her büyüklük ve nitelikte havuzu kendi bünyesindeki teknik kadro ile üretebilme becerisine sahiptir.

Hamam

Yalçın Havuz - Hamam Ürün Resim

Sıcak su, göbek tası, kese, aromatik kokular, sabunlar ve bol köpükle yapılan bir masaj  Türk Hamamı denildiğinde aklı ilk gelen unsurlardır. Stresi azaltır, vücudu gevşetir, dinlendirir, kas gerginliklerini ve ağrıları giderir, kan dolaşımını artırır, cildin genç ve taze kalmasını sağlar. Bu yönleri ile Türk Hamamı SPA kültürünün vazgeçilmezleri arasındadır.

Yalçın Havuz’ da Türk Hamamı, geçmişten gelen Hamam kültürünün günümüz modern teknoloji ve beğenisi ile harmanlanması sonucu oluşturulur.

Geleneksel mermer işleme teknikleri günümüzün modern Spa&Wellness ünitelerinin üretilmesinde kullanılır. Mekan konseptine uygun tasarlanan ve uygulanan hamamlar geleneksel örnekleri ile yarışır bir zarafet ve isçilik kalitesine sahiptir.

Mükemmel bir hamam için teknik altyapı çok önemlidir. Dikkatle planlanan ve uygulanan yalıtım katmanı ve yüzeylerin uygunluğu ortaya konan isin kalitesini belirler.

Yalçın Havuz’ da Türk Hamamı bir sanat eseri inceliğinde işlenir, Yalçın Havuz standartları olan işlevsellik, sorunsuzluk ve düşük işletim maliyetleri göz önünde bulundurularak.

Sauna

Yalçın Havuz - Sauna Ürün Resim

Sauna sıcak ve kuru havanın kaliteli bir terleme için kullanıldığı ve 40ºC ile 90ºC derece arasında iç sıcaklığa sahip bir ünitedir. Sauna, Kalp, dolaşım sistemi ve sinir sistemini düzenleyen bir kültür-fizik faaliyetidir. Sauna kullanımı sırasında deri tabakasının üst yüzeyindeki sıcaklık 10 ºC, alt yüzeyindeki sıcaklık ise 1ºC artar. Bu vücuttaki antikorların artmasını sağlayarak bağışıklık sistemini geliştirir. Genişleyen kan damarları kan akısının hızlanmasına sebep olur, deriyi ölü hücrelerden temizler, yoğun terlemenin getirdiği bir başka etki ise su ve toksinlerin dengelenmesini sağlamasıdır. Özellikle laktik asit, vücuttan terleme yolu ile atılır.

Soğuk duşla tamamlanmış ve kurallarına uygun kullanılan sauna rahatlatıcı ve dinlendirici etkisinin yanında birçok fizyolojik yarar sağlamaktadır. Stres gibi olumsuzlukları ortadan kaldırması, solunum yolları, bağışıklık sistemi ve dolasım sistemi üzerindeki olumlu etkilerine ek olarak cilt içinde çok faydalıdır.

Yalçın Havuz yoğun ve stresli bir günün yorgunluğunun atılabileceği SPA ile uyumlu, yüksek beklentilere cevap verebilecek tasarım ve malzeme çeşitliliğine sahip, mükemmel çalışan ve güvenilir saunaları kendi bünyesinde üretmektedir.

Buhar Odası

Yalçın Havuz - Buhar Odası Ürün Resim

Buhar banyosu vücudu toksinlerden arındırmanın en basit ve etkili yollarından biridir. Gözenekleri açılarak terleyen cilt vücudun ürettiği metabolik maddeleri ve diğer atıkları dışarı atabilir. Yüksek nem seviyesi vücut ısısını artırarak birincil ısı transfer mekanizması haline getirir ve vücut üzerinde önemli miktarda yoğuşmaya sebep olur. Bu, Buhar banyosunda 10-15 dakikalık bir zaman aralığında temizleme ve iyileştirme etkisinin ortaya çıkmasını sağlar. Buhar banyosu esnasında 100-150 atım hızına ulaşan kalp kan dolaşımının hızlanmasına sebep olur, öte yandan genişleyen kılcal damarlar sayesinde tansiyon yükselmez.

Bitki özlerinden yapılan esans yağları buhar içine tüm odaya yayılır. Buhar ve Aromatik yağlar cilt ve solunum sistemine nüfuz ederler ve sağlık açısından olumlu etkiler meydana getirirler. Nemin ve sıcaklığın rahatlatıcı birleşimi, tansiyonu sakinleştirir, sinir sistemini yatıştırır ve tüm organlara ve dokulara olan kan dolaşımını arttırır.

Yaklaşık 60 dereceye kadar ısıtılan su buharı, su geçirmez bir odadaki nozullardan dışarıya aktarılmaktadır. Bu şekilde cilt nemlendirilir, solunum yollarına etki eder ve nefesi açar. Ayrıca su buharı gözenekleri açarak cildin temizlenmesini sağlar.

Her ebat ve nitelikte Buhar Odası tasarım ve üretimi Yalçın Havuz kendi bünyesinde gerçekleştirmektedir. Alternatif malzeme seçenekleri, diğer ünitelerle entegrasyon, sıcaklık ve nem değerlerine göre farklılaşmış buhar odaları işletmenize değer katacaktır.

Buz Çeşmesi

Yalçın Havuz - Buz Çeşmesi Ürün Resim

Sauna ve Türk hamamından sonra vücudu serinletmek için ideal bir metottur. Mevcut mekanın konseptine göre dekore edilebilir. Duvara ve tavana montaj seçenekleri vardır. Duvarda bulunan özel bir nozul, üretilen buzun alt bölümde bulunan bir çanak içerisinde toplanmasına sağlar.

Buz haznesi de mekanın atmosferine göre cam, mermer, seramik veya mozaik kaplı bir kase olabilir. Yalçın Havuz tarafından üretilen ve mekanı farklılaştıran özel ahşap bir fıçı opsiyonu da mevcuttur. Kullanıcılar buzları vücutlarına sürerek derinin gerilmesini, kan dolaşımının uyarılmasını sağlar. Buz çeşmesi kullanıcısına bu şekilde zindelik ve canlılık verir.

Yalçın Havuz Buz Çeşmeleri ayrı soğutulan bir mekan olarak tasarlanabileceği gibi üniteler arasında uygulanabilecek şekilde kompakt ebatlarda da üretilebilmektedir.

Buz üretim miktarı ve hızı ayarlanabilmektedir.

Kerıon Mosaıcs

Kerion Mosaics

Kerion sürdürülebilir teknolojilerin kullanımıyla, Porselen Seramikte yenilikçi çözümler geliştirmektedir. Ürün yelpazemiz, açık ve kapalı ortamlar için değişik renk ve desenlerde, yüksek dirençli metalik yüzeyler ile zenginleştirilmiş MOSAIC ve NEOCIM koleksiyonlarını içerir. Geleneksel seramik karolarına, tek ton ve desenler ile oluşturulan, yeni bir teknolojik yaklaşım ile getirilen parlak porselen seramikleridir. Biz çağdaş bir ifade ile geçmişin detaylarını koleksiyonlarında birleştirmek, benzersiz ve farklı ürünler yaratarak, yüksek teknoloji ile birlikte el işi niteliklerini yeniden tanımlamaya çalışıyoruz. Kerion Mosaics in Türkiye, Ortadoğu,Balkanlar ve Asya’da distribütörlüğünü yapmaktayız.

 

Spa & Wellness

Spa

SPA merkezindeki misafirlerin saglık ve mutlulukları açısından dinlenme odasının tesisin her bölümünden kolay ulasılabilir bir alanda olması önemlidir.

Hoş bir iklim ve iç donanım ile saglanan konfor, spa merkezinin konseptine uygun olarak, rahatlama bölgesine özel bir anlam katar. Fakat hepsinden daha önemlisi, kullanıcılarına hissettirdigi huzurdur.